Klasické zobrazení

Tipy a triky

Tip: Zarovnání a přesouvání skic

Potřebujete zarovnat skicu k počátku nebo dvě skici vůči sobě? Poradíme vám, jak na to.

   / 15. 9. 2016
3

Tip: Co dělat, když se podsestava rozpadne v kusovníku

Stalo se vám na výkrese sestavy, že se v kusovníku namísto podsestavy vypisují její součásti? Poradíme vám, jak nastavit typ kusovníku a související možnosti zobrazení ve vlastnostech konfigurace podsestavy.

   / 12. 9. 2016
2

Tip: Jak nastavit kvalitní a atraktivní zobrazení modelů

Profesionální renderovací nástroje v SOLIDWORKSu PhotoView360 a SOLIDWORKS Visualize jsou dostupné pouze ve verzích SOLIDWORKS Professional a Premium. V tomto tipu vám poradíme, jak nastavit kvalitní a atraktivní vzhled modelu…

   / 6. 9. 2016
3

Jak změnit uspořádání tlačítek na panelech nástrojů

Panely nástrojů obsahují po instalaci tlačítka ve výchozím uspořádání. Chcete-li je přemístit nebo přetáhnout z jednoho panelu na druhý, poradíme vám, jak na to.

   / 31. 8. 2016
-1

Naučte se konstruovat s moderní Učebnicí SOLIDWORKS

Využijte předprodejní nabídky nově připravované české učebnice SOLIDWORKSu za zvýhodněnou cenu. Dostupná bude již na podzim 2016.

   / 25. 8. 2016
2

Jak v sestavě vybrat povrch transparentní součásti

Při práci v sestavách vám mohou pomoci různé stavy zobrazení součástí. Změníte-li zobrazení součásti na transparentní a s odstupem času chcete vybrat její povrch, můžete se setkat s obtížemi. Poradíme…

   / 27. 7. 2016
2

Pokročilý výběr součástí v sestavách

Při práci s velkými sestavami určitě využijete zajímavé funkce pokročilého výběru dílů a podsestav. Výběr můžete filtrovat mj. podle toho, zda se jedná o potlačený, skrytý, vazbený a identický…

   / 1. 7. 2016
-1

Jak otevřít model na pozici

Otevřete-li díl či podsestavu ze sestavy nebo dokumentu výkresu, můžete otevřít model se stejným umístěním pohledu a s orientací, jako je zobrazen v sestavě nebo v dokumentu výkresu. Poradíme vám, jak.

   / 29. 6. 2016
nehodnoceno

Kde použít inverzní funkci výběru

Potřebujete na modelu sestavy vybrat větší množství součástí pro jejich další úpravy? Pak je jednodušší vybrat ty, které nechcete, a použít inverzní funkci výběru. 

   / 22. 6. 2016
nehodnoceno

Jak přepínat viditelnost těl v sestavách

Pracujete se sestavami a chcete si při jejich úpravách usnadnit práci? Poradíme vám, jak efektivně přepínat viditelnost těl klávesovými zkratkami.

   / 8. 6. 2016
nehodnoceno